infolinka 08:00 - 20:00
Mgr. Matúš Plavecký / maklér
Mobil: +421 911 599 678
e-mail: info@poistisaonline.sk
 
Povinné zmluvné poistenie (PZP)

Uzatvorenie povinného zmluvného poistenia (PZP) je zákonnou povinnosťou každého majiteľa motorového vozidla. Toto poistenie kryje prípadné škody na živote, zdraví a majetku spôsobené iným účastníkom cestnej premávky.

Využi naše služby a porovnaj si aktuálne ponuky poisťovní pôsobiacich na trhu. Pripoj sa na web a vyber si tú, ktorá je pre teba najvýhodnejšia, šitá priamo na mieru!

„Porovnanie cien PZP rýchlo a spoľahlivo z pohodlia domova“


Pripoistenie čelného skla k PZP
Niektoré poisťovne dnes ponúkajú k PZP možnosť doplnkového pripoistenia čelného skla, čo je obzvlášť výhodné v prípade starších vozidiel, ktoré nie sú havarijne poistené. Túto službu určite ocenia tí, ktorí jednoducho myslia na bezpečnosť seba aj iných.


CASCO poistenie - havarijné poistenie
V súvislosti s poistením vozidla sa môžeš stretnúť so širokou škálou balíkov zahrňujúcich rôzne druhy rizík, ktoré dané poistenie kryje. CASCO ti prináša niečo navyše- zahŕňa aj poistné riziká ako odcudzenie vozidla alebo jeho časti, vandalizmus, krádeže a mnohé iné.

Pozor! CASCO havarijné poistenie môže uzatvoriť ako občan, podnikajúca fyzická osoba, tak i právnická osoba.

„CASCO ti prináša väčší pocit bezpečia pre teba a tvoje auto“
 
 
Poistenie čelného skla k havarijnému poisteniu motorového vozidla
Podľa štatistík sa jedna zo štyroch hlásených škôd týka práve poškodenia čelného skla (prasknutie, rozbitie). A hoci poistenie čelného skla býva zahrnuté v bežnom havarijnom poistení, poistná zmluva je takmer vždy nastavená nevýhodne pre klienta - za výmenu čelného skla tak dostane buď nulovú hodnotu, alebo sumu len minimálnu, krátenú o dohodnutú spoluúčasť. Ukážeme ti ako tomu predísť a poradíme ti ako si vybrať ten správny produkt - a to všetko za bezkonkurenčnú cenu.

„Mysli na detaily!“
 
 
GAP poistenie finančnej straty
GAP značí nadstavbu havarijného poistenia. Je takmer nutnosťou v prípade nových vozidiel vzhľadom na fakt, že ku krádeži dochádza práve v prípade áut mladších ako dva roky. Poistné produkty typu GAP ti v prípade výraznej škody alebo odcudzenia motorového vozidla poskytujú finančnú náhradu. Poraď sa s našimi pracovníkmi ako správne zabezpečiť plnú finančnú ochranu na úrovni obstarávacej (kúpnej) ceny svojho vozidla!

„GAP poistenie, to najlepšie pre ochranu tvojho nového auta“
 

LEASING

Lízing (leasing) je medzi laickou verejnosťou najčastejšie skloňovaný s užívaním osobných a úžitkových vozidiel. Okrem toho však môže ísť aj o prenájom nehnuteľnosti, strojov a zariadení. Užívanie daného predmetu alebo služby prebieha formou úhrady pravidelných splátok (leasingových poplatkov), pričom súčasťou danej splátky sú tzv. amortizácia, čiže opotrebenie daného predmetu leasingu a náklady leasingovej spoločnosti.

Poznáme tri druhy leasingu:

  1. Operatívny leasing (po ukončení leasingu ostáva predmet prenájmu vo vlastníctve leasingovej spoločnosti - predmety, ktorých životnosť je dlhšia ako doba leasingu).

Medzi najväčšie výhody patrí fakt, že leasingová spoločnosť rieši za klienta všetko potrebné, takže mu vie ušetriť čas i starosti. Preberá riziká spojené s užívaním vozidla - v pravidelnej splátke je totiž zahrnutá aj starostlivosť o auto, teda klient neplatí servis, ani prezutie vozidla. V prípade dopravnej nehody dostane automaticky náhradné vozidlo.

  1. Finančný leasing v. Vozidlo síce patrí leasingovke, avšak po zaplatení poslednej splátky prechádza vlastníctvo na držiteľa, a to automaticky, bez podpisu predkupného práva. Tento produkt sa oplatí predovšetkým firmám, zatiaľ čo pri úvere na kúpu auta je vozidlo majetkom klienta ihneď - ale je na ňom záložné právo

toto je dosť strohé a zmätočné, lebo to podstatné je to, že vozidlo patrí leasigovke a po poslednej splátke patrí ihneď držiteľovi bez nejakého podpisu predkupného práva, potom máme ešte úver a ten je o tom, že vozidlo je ihneď majetkom klienta, ale je na ňom záložné právo

  1. Spätný leasing (leasingová spoločnosť od nájomcu predmet leasingu odkúpi a poskytne finančné prostriedky na kúpu)

Leasing využívajú jednotlivci i spoločnosti pre výhody, ktoré so sebou nesie- pomerne rýchle vybavenie, možnosť dojednania špeciálnych podmienok (napr. úprava pravidelnosti splátok). Veľmi vítanou službou je i to, že riziko inflácie spravidla nesie práve leasingovka. Na druhej strane ide len o prenájom, takže vybratý produkt po celú dobu splácania patrí leasingovej spoločnosti. Avšak nájomca predsa len nesie na svojich pleciach isté vlastnícke riziká a v prípade neschopnosti splácania je potrebné daný predmet nájmu vrátiť (a dohadovať finančné vyrovnanie). slovo krach by som vymenil za neschoponosť splácania

Ak máš záujem o leasing vozidla, nehnuteľnosti či iného majetku, obráť sa na nás! Sprostredkujeme a odporučíme ti tých najlepších odborníkov v danej oblasti.