Veterná smršť narobila škody za 4 milióny, poistenie domu nepodceňujte

Škody z 19. júla, keď sa časťou východného Slovenska prehnala veterná smršť a krupobitie, odhadlo päť oslovených poisťovní na dokopy viac ako dva milióny eur. Celkovo zaznamenali približne 900 poistných udalostí na majetku a vozidlách, a to hlavne v okresoch Sobrance a Michalovce.

Od júla poisťovne Allianz, Uniqa, Kooperativa, Generali a Wüstenrot zaznamenali na východe spolu asi 2000 poistných udalostí v súvislosti s prírodnými živlami, pričom škody predstavujú približne štyri milióny eur. Okrem uvedených okresov škody zaevidovali aj v okresoch Poprad, Kežmarok, Bardejov, Prešov či v Košiciach.

V posledných rokoch narastá počet škôd, ktoré súvisia s klimatickou zmenou. Ide najmä o dážď, povodne, víchrice či krupobitia. Poničené sú hlavne strechy, garáže a autá.

Problémom býva, ak klienti nemajú poistený majetok komplexne, teda poisteniu podlieha len nehnuteľnosť a nie aj domácnosti, vrátane zariadenia. Druhým problémom je podpoistenie, o ktorom nájdete článok aj na našom blogu. V prípade, že si chcete overiť vaše poistenie domácnosti, neváhajte a ozvite sa nám. Radi vám poradíme.

Blog

PZP a havarijné
poistenie
online
na 3 kliky!

PZP online
Havarijné online

Kontaktný formulár